Kostelić najbolji i u slalomu
Fenomenalni Ivica Kostelić

Nakon velikog, danas je osvojio i mali u slalomu

M. Maksimović

Ivica Kostelić je svoju najbolju sezonu u karijeri zaključio na najbolji mogući način.Nakon što je osgurao veliki Kristalni globus kao ukupni pobjednik Svjetskog kupa, danas je Kostelić u Lenzerheideu osvojio još jedan, mali Kristalni kao ukupni pobjednik u slalomu.

U posljednjoj utrci sezone na završnici Kostelić je zauzeo 18. mjesto, te nije osvojio niti jedan bod, ali njegov najbliži pratitelj, Francuz Jean- Baptiste Grange odustao još u prvoj vožnji, dok je Šveđanin Andre Myhrer utrku završio na šestom mjestu, a da bi pretekao Kostelića je morao pobijediti.U konačnom redoslijedu slalomaša Kostelić je sakupio 478 bodova, drugi je Grange sa 442, a treći Myhrer sa 423.

Kostelić je ove sezone u Svjetskom kupu osvojio tri naslova, uz mali Kristalni globus u slalomu, osvojio je i mali Kristalni globus u superkombinaciji, te veliki Kristalni globus za ukupnog pobjednika Svjetskog kupa.

U današnjem slalomu koji je vožen u lošim uslovima slavio je Talijan Giuliano Razzoli s tri stotinke ispred drugog Austrijanca Marija Matta i 25 ispred trećeg Nijemca Felixa Neureuthera.Vodeći je nakon prve vožnje bio Mario Matt sa 41.27, ispred Felixa Neureuthera i Talijana Manfreda Moelgga. Nijemac je kasnio 19, a Talijan 55 stotinki.Moelgg je na kraju završio tek na sedmom mjestu, Neureuther je treći, Mat drugi, dok je Razzoli napravio mali podvig s obzirom da je nakon prve vožnje bio tek osmi sa 72 stotinke zaostatka.

U konačnom redoslijedu Svjetskog kupa Kostelić je osvojio 1356 bodova, drugi je Švicarac Didier Cuche sa 956, a treći još jedan Švicarac Carlo Janka sa 793.