Kroell ispred nosa Švicarcima
Klaus Kroell

Austrijanac slavio u Wengenu

M. Maksimović

Austrijanac Klaus Kroell pobjednik je današnjeg spusta koji se vozio u Wengenu.Na Lauberhornu, najdužoj spustaškoj stazi na svijetu.

Kroell je slavio u vremenu 2:31.28 ispred dvojice domaćih skijaša, Didera Cuchea i Carla Janke.Prvi je zaostao 14, dugi 39 stotinki. Današnju utrku u Wengenu je otvorio skijaš koji je jučer bio vodeći nakon spusta u kombinaciji Christof Innerhoffer koji je postavio vrijeme 2:32.66.

Podatak da je Talijan završio na sedmom mjestu potvrđuje činjenicu da je utrku odradio više nego korektno.Njega je sa prvog mjesta pomakao, danas najugodnije iznenađenje Slovenac Andrej Jerman.Jerman je sa 2:31.72 preuzeo prvo mjesto koje je na kraju pretvorio u ukupno četvrto.Janka je bio brži tek pet stotinki.

Kroell je krenuo sa startnim brojem 12. i na kraju je pobjedio. Janka je došao na 44 stotinke, ali je prošlogodišnjeg pobjednika sa drugog mjesta pomakao Dider Cuche.I dok je Kroell upisao treću pobjedu u Svjetskom kupu, Cuche je bio treći put u Wengenu.