Novo zlato za Fourcadea

I pored četiri promašaja

M. Maksimović

Francuski biatlonac Martin Fourcade osvojio je drugu zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Ruhpoldingu. Nakon trijumfa u sprintu, Fourcade je danas pobijedio i u dohvatnoj utrci na 12,5 kilometara.

To je ukupno treće zlato sa Svjetskih prvenstava u karijeri za Francuza koji je na prošlom prvenstvu (Khanty-Mansiysk) uzeo tri medalje, od čega je jedna bila zlatna.Danas je do zlata stigao u vremenu 33:39.4 iako je imao četiri promašaja. Šveđanin Carl Johan Bergmann je imao dva promašaja manje, ali se morao zadovoljiti drugim mjestom sa 5.2 sekunde zaostatka. Na najnižoj stepenici pobjedničkog postolja je završio Anton Shipulin iz Rusije sa svega jednim promašajem ali i 22 sekunde slabijim vremenom.