Rebensburg najbolja u veleslalomu

Njemica ništa nije prepustila slučaju

M. Maksimović

Njemica Viktoria Rebensburg obranila je naslov ukupne pobjednice u veleslalomu za Svjetski kup.Rebensburg je uoči posljednje utrke imala čak 95 bodova prednosti ispred Amerikanke Lindsey Vonn.

Njemica ništa nije propustila slučaju te je slavila i u posljednjem veleslalomu.Rebensburg je bila vodeća i nakon prve vožnje, a na kraju je slavila s ukupno 64 stotinke prednosti ispred Austrijanke Anne Fenninger. Treće mjesto osvojila je Talijanka Federica Brignone, koja je zaostala 1.24 sekunde.

Vonn, koja je već prije osigurala Veliki kristalni globus, pokušala je srušiti rekord od 2.000 osvojenih bodova u Svjetskom kupu kojeg drži Austrijanac Hermann Maier još iz 2000. godine, ali nije uspjela jer je na kraju osvojila tek 24. mjesto.