Schipulin slavio, Fourcade novi lider Svjetskog kupa

Masovni start na 15 kilometara

Anton Shipulin trijumfovao je u utrci masovnog starta na 15 kilometara u okviru Svjetskog kupa u slovenskoj Pokljuki.

Ruski takmičar slavio je ispred Martina Fourcadea sa prednošću od  1,5 sekundi, dok je u foto-finišu na trećem mjestu završio Austrijanac Simon Eder.

Druga pozicija na današnjoj utrci Francuzu Martinu Fourcadeu donijela je dovoljno bodova sa preuzeme vodeću poziciju u Svjetskom kupu od Norvežanina Emila Heglea Svendsena koji je danas zauzeo 17. poziciju.

Fredrik Lindström jedini je od 30 takmičara koji je utrku završio bez ijednog promašaja.