Granerud nastavio dominaciju, sjajni Pavlovčić na podijumu

Svjetski kup u ski-skokovima

H. Zilić

Nevjerovatni Norvežanin, Halvor Egner Granerud, nastavio je dominaciju u Svjetskom kupu u ski skokovima.

Granerud je danas slavio i u njemačkom Klingenthalu sa zbirom bodova od 284.2.

Iza Graneruda na drugom mjestu završio je Poljak Kamil Stoch sa 12.6 bodova zaostatka, a Slovenac Bor Pavlovčić, stigao je do rezultata karijere, osvojivši treće mjesto sa 13.4 boda zaostatka za pobjednikom.

U najboljih deset takmičenje su još završili Zyla, Lanišek, Kubacki, Paschke, Johansson, Eisenbichler, Sato.

Sutra je u Kligenthalu drugi takmičarski dan.