Tanja Karišilk na 65. mjestu, Norvežanka Haga zlatna

Ski trčanje, 10 kilometara slobodno

O. Lekić

U Alpensia Cross-Country Skiing Centru, drugi nastup bh.olimpijaca zabilježila je Tanja Karišik Košarac koja je u disciplini 10km slobodno - ski trčanje, nastupila sa startnim brojem 71, jutros u 07:30h.

Tanja je u ukupnom poretku od 90 takmičarki zauzela 65 i ovom utrkom je završila svoj takmičarski dio na ZOI PyeongChang 2018.

Inače, zlatnu medalju je osvojila Norvežanka Ragnhild Haga, srebrenu Charlotte Kalla iz Švedske, dok su bronzanu medalju osvojile Krista Parmakodski iz Finskre i Marit Bjoergen iz Norveške.