Veliko iznenađenje u PyeongChangu: Ledeckoj zlato u super-veleslalomu

Elvedina Muzaferija utrku završila na 42. mjestu

Rano jutros se na Zimskim olimpijskim igrama u PyeongChangu vodila borba za medalje u disciplini super-veleslalom, za žene.

Najveći rezultat u dosadašnjoj skijaškoj karijeri je ostvarila Čehinja Ester Ledecka, koja se inače takmiči i u snowboardu. Naime, ona je uspjela doći do najsjajnijeg odličja sa vremenom od 1:21.11.

Ledecka je izuzetno "rizično" odvezla Super-G utrku, ali joj se to na kraju isplatilo jer je postala olimpijska šampionka i to ispred Austrijanke Anne Veith kojoj je prvo mjesto izmaklo za jednu desetinku.

Dakle srebrnu medalju je osvojila Veith (1:21.11), dok se bronzom u PyeongChangu okitila Tina Weirather iz Lihtenštajna koja je utrku završila u vremenu 1:21.23.

U ovoj disciplini je nastupila i bh. skijašica Elvedina Muzaferija. Ona je na kraju završila pretposljednja, na 42. mjestu, sa vremenom od 1:27.97.