Vlhova kraljica Levija, slovenske i hrvatske skijašice zaokružile sjajan vikend
FOTO: EPA

Svjetski kup u alpskom skijanju

Vlhova kraljica Levija, slovenske i hrvatske skijašice zaokružile sjajan vikend

Haris Zilić

U finskom Leviju danas je vožen drugi slalom za skijašice ove sezone.

Interesantno, poredak najbolji bio je kao i jučer.

Slavila je Petra Vlhova ispred Mikkaele Shiffrin i Lenne Duerr, dakle identičan podijum kao i u prvom slalomu sezone. 

I u današnjoj utrci bila je berba bodova za Sloveniju i Hrvatsku.

Ana Bucik je zauzela sjajno sedmo mjesto, a do odličnog rezultata stigla je i hrvatska predstavnica Leona Popović zauzevši 14. poziciju.

Andreja Slokar je bila 15., Meta Hrovat 17., a slovenski poker u bodovima upotpunila je Neja Dvornik osvajanjem 19. mjesta.

Ovome dodajmo da je pobjednica Vlhova u cilju imala vrijeme 1:45.22, što je 0.47 bilo brže od Shiffrinove.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najčitanije iz kategorije