Hasanović presudio Sarajevu, vrijedna pobjeda Želje

Kadetska Premijer liga

Kadeti Željezničara ostvarili su pobjedu nad vršnjacima s Koševa u 24. kolu Omladinske Premijer lige BiH.

Kako u seniorskom, tako naravno i u bilo kojem drugom derbiju vječitih rivala nema favorita, pa su današnji dueli omladinaca na Grbavici bili izuzetno zanimljivi.

U konkurenciji kadeta Željo je bio bolji, mada su gosti na otvaranju bili nešto bolji, a do 30. minute rezultat se nije mijenjao da bi u pomenutom minutu Hasanović postigao lijep pogodak za veliko slavlje mladih fudbalera Željezničara.

Mogao je brzo u nastavku Mujić udvostručiti vodstvo, ali je pucao ravno u golmana. Gosti su u 55. minuti promašili penal. Imamovićev udarac odbranio je Kršić.

Do kraja utakmice, ostalo je 1:0 i Željezničar je upisao pobjedu kojom se bordo timu odmakao na četiri boda.

Željezničar - Sarajevo 1:0 (Hasanović 30)

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-17:

Željezničar: Kršić, Mešić, Duraković, Šušić, Lukovac, Zilić, Nuhanović, Osmanović, Hasanović, Šehić, Mujić.

Sarajevo: Dizdarević, Sadiku, Islamović, Salčin, Junuzović, Bradarić, Šahbazović, Bešić, Alić, Imamović, Đokanović.