Play Off slavio u gostima

A1 liga

M. Skaka

Igrači Play Off Ipsa su nastavili pobjedonosni niz i pobjedom u Hadžićima nad ekipom Bošnjaka uključili se borbi za sami vrh A1 lige.

Sinoćnju utakmicu igrači Play Off Ipsa otvaraju odlično, prije svega zahvaljujući raspoloženom Brentu Cowlesu (22 poena, 11 skokova, 6 osvojenih lopti) i Erminu Tarčinu (22 poena, 11 skokova) i u 15. minuti vode sa 13 razlike. Nakon toga domaćin uspjeva kontranapadima i agresivnom igrom u odbrani u zadnjih 7 minuta prvog poluvremena preokrenuti igru I na poluvrijeme odlazi sa +2 (46:44).
U drugom poluvremenu ekipa Play Off Ipsa pogađa 8 od 10 šuteva za 3 poena(3x Palata , 2x Tarčin , 1x Cowles, 1x Bravo i 1x Kalamujić) na što igrači Bošnjaka nisu adekvatno odgovorili i Play Off Ipsa u 37. minuti ima već nedostižnih +20 (97:77). Do kraja domaći igrači uspjevaju samo ublažiti poraz na -17. Krajnji rezultat je glasio 82:99.

Sljedeće kolo Play Off Ipsa ide u goste u Cazin, drugoplasiranoj ekipi Limometala gdje će pokušati nastaviti pobjedonosni niz.

Play Off Ipsa će u sljedećem kolu biti pojačana za bivšeg igrača Čelika Adelma Delića koji ima pravo nastupa od 12. kola A1 lige.

Sa druge strane ekipa Bošnjaka iz Hadžića u 12. kolu dočekuje neporaženu ekipu Kaknja i pokušaće iznenaditi favorizovane goste i tako se učvrstiti na sredini tabele.

Bošnjak - Play Off Ipsa 82:97
(19:23, 27:21, 23:27, 13:28)
Dvorana: SD ”Hadžići”, Gledalaca: 200.

Play Off Ipsa: Džindo, Jašarević , Kadrić , Zasela , Cowles 22,  Palata 15 , Kalamujić F. 2 , Fletcher , Kalamujić K. 19 , Tarčin 22 , Bravo 19. Trener: Goran Lojo.
Bošnjak: Beširević, Šabić 6 , Mujan 9 , Dovadžija 10 , Jokanović 7, Buza 16, Dragović 15, Drina 11, Kobašlić 4 , Gujdija 4 Trener: Amir Rašidović