Široki slavio protiv Splita u finalu

Memorijalni turnir Široki 2012.

Momčad Širokog WWin ponovno je uspjela osvojiti Memorijalni košarkaški turnir Široki 2012., ovog puta u finalu su bili bolji od Splita rezultatom 75:63.

U jednoj dobroj predstavi obje momčadi, gdje se igralo vrlo čvrsto, borbeno i agresivno kao da je riječ o prvenstvenom dvoboju, bolji je na kraju ipak bio domaćin i zasluženo osvojio prvo mjesto.

Od samog starta utakmice bilo je izjednačeno, a momčadi su se smjenjivali u vodstvu. Iako je izgubio prvu četvrtinu Široki je do pola uspio doći do prednosti od +9 s čime se otišlo na odmor, u ovoj dionici posebno se istakao Darko Planinić.

U nastavku slična priča, Široki vodi ali Split ne dopušta da se odvoji na veću razliku pa do zadnjih minuta je susret izjednačen. Ipak, u posljednje tri do četiri minute Široki dobrom obranom zaustavlja goste iz Splita, dolazi na +10 što održava do kraja, te slavi pobjedu 75:63.

Najbolji u Širokom je bio Darko Planinić sa 13 koševa, Morović je dodao 12 dok su Barać i Šutalo ubacili po 10.

Kod Splita je najbolji bio Mimica sa 12 koševa, a Šarić i Sobin su ubacili po 10.

U utakmici za treće mjesto Zagreb je svladao Jolly 88:82. I ovaj je susret bio izjednačen cijelo vrijeme, ali je odlični James, koji je proglašen za najboljeg strijelca i igrača turnira, odveo Zagreb do pobjede.