Sjajan nastup Nurkića u pobjedi Cedevite

Nurkić odličan

Jusuf Nurkić pružio je odličnu partiju u finalnoj utakmici Superkupa Hrvatske protiv ekipe Cibone.

Cedevita je savladala Cibonu sa ubjedljivih 82:61, ali su ostali bez trofeja "Dražen Petrović" zbog poraza kadetske i juniorske ekipe.

Cibona je dobila prvi period 23:20, ali je ostatak meča pripao Cedeviti. Na odmor su otišli sa plus pet 40:35, da bi prednost dodatno povećali nakon 30 minuta igre kada su imali sigurnih 17 razlike  67:50.

Cedevita je pobjedu samo potvrdila u posljednjoj četvrtini, a Jusuf Nurkić je za skromnih 10 minuta na parketu ubacio 13 poena, te je imao dva skoka i tri asistencije.