Košarkašice Čelika bolje od Vojvodine

Pobjeda košarkašica Čelika

M. Šljivak, foto: Elmedin Mehić

Košarkašice zeničkog Čelika savladale su večeras u Areni ekipu Vojvodine u susretu 6. kola regionalne lige rezultatom 68:62.

Gošće iz Novog Sada su bolje otvorile susret. Dobrom odbranom su limitirale Zeničanke na samo 11 poena u prvoj dionici, no na sreću po našeg predstavnika Vojvodina nije ništa bolja bila u napadačkom učinku, te je prvi period okončan vodstvom Vojvodine 15:11.

Drugi period nešto bolja igra domaćih košarkašica. Dobile su ovaj period igre 19:14, pa se na poluvrijeme otišlo vodstvom Čelika od jednog poena prednosti 30:29.

Nastavak susreta u potpunosti je pripao košarkašicama Čelika. Ubjedljivo su riješile treću četvrtinu u svoju korist 25:17, te su na ulasku u posljednju dionicu imale prednost od  devet poena 55:46.

Gošće su u posljednjoj dionici uspjele u nekoliko navrata ugroziti vodstvo Zeničani, ali na krajud o preokreta nisu mogli, te su košarkašice Čelika upisale četvrtu pobjedu u ovoj sezoni.

Amra Mehemedić je sa 18 poena predvodila Čelik do pobjede, Kovačević je dodala 14, Graham 12, a Gagić 11 poena. Kod ojvodine nezustavljiva je bila Nataša Bučevac sa 31 poenom.