Cibona pronašla zamjenu za Žižića

Iskusni centar popunio upražnjeno mjesto pod košem

Cibona pronašla zamjenu za Žižića

Emir Dindić

Nakon odlaska Ante Žižića u klubu je ostala velika praznina pod košem.

Naime Ante Žižić je već sada prošlost Cibone. Momak koji je vukao klub na svojim leđima za 300.000 hiljada dolara prešao je u Darussafaku Dogus, i time ugasio "požar" u klubu.

Vukovi sa Tuškanca  su imali velikih problema sa finansijama, odnosno sa isplaćivanjem plaća košarkašima, te prodajom talentovanog Žižića taj problem je bar neko vrijeme zatvoren. 

Međutim poslije njegovog odlaska ostalo je upražnjeno mjesto pod košem. Odnosno trener Mulaomerović je ostao na Anti Gospiću i Emiru Sulejmanoviću kao unutrašnjim igračima. 

Uprava klubu je odlučila da dodatno osnaži poziciju pod košem ,pa je tako dogovorila uslove sa Lukom Žorićem dojučerašnjim košarkašem Seville. 

Ovaj transfer bi trebao da bude realizovan u narednih par dana jer je Žorić nakon razlaza sa Sevillom postao slobodan košarkaš.

Luka Žorić za Cibonu je nastupao u dva navrata već i to  u sezoni 2001/2002 i 2007/2008. 

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi