Zadar novi prvak

Košarkaški šampionat Hrvatske

Košarkaši Zadra, večeras su u Jazinama pred oko 3. 000 navijača, u petoj, odlučujućoj utakmici, finalne serije play-offa, savladali Split CO (89:65) i tako postali novi prvaci Hrvatske.

Od samog početka susreta, Zadrani su bili dominantni. Prvih deset minuta okončali su sa deset poena prednosti (25:15), a do poluvremena prednost su povećali na „plus 12“ (44:32). Konačni slom Splićana uslijedio je u trećem periodu igre. Čvrsta odbrana Zadra zaustavila je goste na samo osam poena, a za to vrijeme su Štimac, Gečevski, Johnson... nemilosrdno punili koš Splita, pa se u posljedju četvrtinu ušlo sa rezultatom 67:40, što je značilo da u Zadru može početi slavlje.

Najefikasniji u redovima šampiona Hrvatske bio je Štimac sa 21 poenom, Johnson je ubacio 20, a Stipčević 10 poena. Kod gostiju je jedini raspoložen bio Perić sa 21 poenom i sedam skokova.