Brazilke iznenadile
I dalje gledamo dobar ženski rukomet

M. Maksimović

Na turniru rukometašica igrale su se utakmice 2. kola. U grupi A pobjede su ostvarili Francuska, Norveška i Rumunija, dok je u grupi B Mađarska izgubila dva boda.

Francuskinje su teže od očekivanog pobjedile Kazahstan 21:18.Deset minuta prije kraja rezultat je bio 19:18, međutim u završnici utakmice Paule Baudoin postiže dva gola. Najefikasnija u redovima reprezentacije Francuske je bila Alexandra Lacrabere sa šest golova. kod Kazahstana sedam je zabila Olga Ajiderskaya.

Norveška je predvođena Tonjom Larsen (5) savladala Angolu 31:17. Poraženoj reprezentaciji Angole nije pomoglo niti pet golova De Almeide.Domaće rukometašice Kine nisu imale nikakve šanse protiv Rumunije Carmen Amarieei je od deset šuteva zabila devet golova, Rumunija je slavila 34:20.
U domaćoj reprezentaciji Wei je postigla šest golova.

Za iznenađenje dana su se pobrinule Brazilke ugrupi B, koje su otkinule bod Mađaricama ili je bolje reći da su izgubile dva boda.Na poluvremenu je Mađarska imala pet golova prednosti, dvije minute prije kraja utakmice Brazil je vodio 27:25. Bod Mađarskoj donosi Zsuzsanna Tomori u posljednjem napadu Mađarske.Sjajna Eduarda Amorim je bila nerješiva enigma za Mađarsku,
postigla je deset golova, sa druge strane Anita Gorbicz je utakmicu završila sa osam golova.

Koreja je također možda neke iznenadila jer je razbila Njemačku 30:20. Šest golova je zabila Hong, po pet su dodale Huh, Oh i Park. U danas lošoj reprezentaciji Njemačke Loerper i Jurak su dodale po četiri gola.

Ruskinje su se opet mučile, ali ovaj put su izdržale do kraja. Emili ya Turey je ugradila šest golova u pobjedu Rusije 28:24. Annika Wiel Freden je odigrala dobru utakmicu, postigla je šest golova.