Ruskinje slavile protiv Angole

U prvom meču grupe A rukometnog turnira

U prvom meču ženskog rukometnog turnira na Olimpijskim igrama, u okviru grupe A, sastale su se reprezentacije Rusije i Angole.

Rusija je na kraju slavila sa 30:27.

Nakon prvog poluvremena vodile su Ruskinje ubjedljivo sa 16:11 da bi u drugom periodu Angola bila nešto bolja te je drugo poluvrijeme riješila u svoju korist sa 14:16.

Ipak sve to je bilo nedovoljno Angoli koju su predvodile Guialo sa 5 golova te Kiala i Karlos sa sa po 4.

Kod Rusije Postinova je postigla 5 pogodaka, dok su Bodnieva, Davydenko i Khmyrova postigle po četiri pogotka.