Umor koštao pobjede u Nišu

Kvalifikacije za EP 2010. u Austriji

Uprkos odličnoj igri i velikom otporu, rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Nišu od odgovarajuće selekcije Srbije rezultatom 28:23.

Bez obzira na poraz u sportskoj dvorani Čair u Nišu, rukometaši Bosne i Hercegovine odigrali su cijelih 60 minuta na veoma visokom nivou, ali je primjetan bio umor kod izabranika selektora Halida Demirovića u posljednjih desetak minuta susreta, kada su domaćini i prelomili utakmicu.

Nakon večerašnje utakmice, naša selekcija je treća na tabeli grupe 2 sa 7 bodova, dok drugoplasirana Srbija ima 9, a vodeća Rusija 10.

Tokom svih 30 minuta prvog poluvremena vodila se bespoštedna bitka za svaki gol. Igralo se gol za gol, a ni jedna selekcija nije uspjela ostvariti veću rezultatsku prednost.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 12:12, a samo 24 gola dovoljno govore kakav se rukomet igrao u Čairu. Granitno čvrste odbrane, sa prilično dugim napadima.

Bh. rukometaši dobro su parirali domaćima sve do sredine drugog poluvremena. Srbija je imala gol do dva prednosti, a nakon gola Adnana Jaškića za 18:17, dolazi do pada u igri bh. tima.

Srbija u naredne četiri minute pravi seriju od 3:0 i po prvi put odlazi na plus četiri (21:17). Jaškić prekida crnu seriju naših rukometaša, ali potom na scenu stupa sjajni Momir Ilić koji jednostavno nije znao promašiti.

Do kraja susreta selektor Srbije Jovica Cvetković koristi mnogo dužu klupu i koristi evidentan umor bh. rukometaša, te Srbija na kraju odlazi na konačnih plus pet 28:23.

Obradović sa pet i Jaškić sa golom manje bili su najefikasniji u redovima reprezentacije Bosne i Hercegovine, dok je na drugoj strani praktično nezaustavljiv bio Momir Ilić koji je postigao 13 golova.

Rukometna reprezentacija BiH ipak nije mogla do iznenađenja i pobjede u Srbiji. Ipak, nastup bh. rukometaša vrijedan je svake hvale, a izabranici selektora Halida Demirovića pokazali su da mogu ravnopravno konkurisati Srbiji i Rusiji u borbi za mjesto koje vodi na Evropsko prvenstvo koje će se 2010. godine održati u Austriji.