Bottas ispred Hamiltona i Vettela na drugom treningu pred VN Brazila

Vozač Mercedesa Valteri Bottas bio je najbži na drugom treningu pred trku za Veliku nagradu Brazila.

Bottas je najbrže odvozio drugi trening pred trku za Veliku nagradu Brazila, a iza njega je završio njegov klupski kolega Lewis Hamilton, koji je već osigurao peti naslov prvaka u Formuli 1.

Bottasov najbrži krug je bio 1:08,846, tri hiljadita dijela sekunde iza bio je Hamilton, a treći je završio Sebastian Vettel.

Četvrto mjesto pripalo je Danielu Ricciardu, peto Maxu Verstappenu, a šesti je bio Kimi Raikkonen. Prije kvalifikacija vozači će imati da odrade još jedan trening.

Kvalifikacije za trku su u subotu od 18 sati, a trka je na programu 24 sata kasnije, u nedelju.