Lorenzo u Barceloni došao do pol pozicije

Vozač Ducatija

Vozač Ducatija Jorge Lorenzo osvojio je startnu poziciju za sutrašnju utrku Moto GP šampionata u Barceloni.

Španac je pol poziciju osvojio tako što je u kvalifikacijama bio najbrži s vremenom 1:38.680, a ovo mu je ujedno prva pol poziciju od trke u Valenciji 2016. godine.

Lorenzo je iza sebe ostavio Hondinog vozača Marca Marqueza sa zaostatkom od 0,066 sekundi, dok je Andrea Dovizioso zauzeo treće mjesto sa zakašnjenjem od 0.243 sekunde.

Potom ih slijede Maverick Vinales (1:39.145), Andrea Iannone (1:39.148), Danilo Petrucci (1:39.178)...

Nedjeljna Moto GP trka u Barceloni počinje od 14:00 sati.