Vrlo zanimljivu trku u okviru Moto GP šampionata gledali smo večeras u Austinu, a na kraju iste je slavio Alex Rins na Suzukiju.
Marc Marquez je imao pol poziciju i vodio je od samog početka. Španac je šest puta zaredom slavio u Texasu i sve je izgledalo kao da će slaviti i sedmi put zaredom. Imao je prednost od tri sekunde u odnosu na drugoplasiranog Rossija sredinom trke, ali je izletio sa staze i ostao bez plasmana.
To je otvorilo borbu za prvo mjesto koju su do kraja trke vodili Valentino Rossi i Alex Rins, a na kraju je ovaj mlađi ostvario trijumf.
Rins je preuzeo vodstvo nekih četiri ili pet krugova prije kraja i nije dozvoljavao Rossiju da mu se približi. Iako je djelovalo da će Rossi barem još jednom napasti, to se na kraju nije desilo jer je Rins vozio bez greške i na kraju ostvario prvu pobjedu u Moto GP karijeri.
Treći je završio Jack Miller, četvrti Andrea Dovizioso, a peti Frank Morbidelli.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.