Na kraju su i sami ljudi u Renaultu priznali, ono što je već duže vremena bilo vidljivo na stazi. Jednostavno, Renault ne može da uhvati priključak za vodećim Mercedesom.
Rob White kaže kako zbog pravila o homologaciji motora, Renault više ništa ne može napraviti kako bi dostigao Mercedes, bez obzira na pritisak kojem je ova kompanija izložena prije svega od strane Red Bulla.
" Sve što u ovom trenutku možemo uraditi jeste da se fokusiramo na narednu godinu kako bi smo napravili što bolje rezultate. U ovom trenutku ne možemo promijeniti specifikaciju motora bez dozvole FIA-e. Neke stvari smo uspijeli promijeniti i postigli smo neke bolje performanse. Ipak, pravila su za sve ista i mi u ovom trenutku imamo to što imamo, imamo motore kakve imamo " zaključio je White.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.