Aalenu bod kod Braunschweiga, Frankfurt slavio kod Auea

Bičakčiću i Fejziću 90 minuta, Vrančić na klupi

Završena su dva susreta druge Bundeslige, a više razloga za zadovoljstvo imali su gosti.

Prvoplasirani Braunschweig za koji nastupaju Ermin Bičakčić i Damir Vrančić dočekali su na svom terenu Aalen na čijem golu stoji Jasmin Fejzić te su uspjeli osvojiti 'samo' bod. Rezultat je na kraju glasio 1:1.

Gosti su poveli u 45. minuti golom Valentinija sa bijele tačke, a sa minimalnom prednošću gostiju se otišlo i na odmor.

Na izjednačenje se čekalo do 86. minute kada je pogodio Merkel. Fejzić je sjajno branio tokom čitavog susreta, ali kod pogotka je bio nemoćan.

Bičakčić i Fejzić su na terenu proveli svih 90 minuta, dok je Vranić susret  odgledao sam klupe.

U drugom susretu Aue je dočekao FSV Frankfurt, a završilo je pobjedom gostiju od 0:2.

Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke, a goste je vodstvo doveo Verhoek na asistenciju Gorlitza u 62. minuti. Na 0:2 je povisio Stark u 77. minuti.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Treba napomenuti da su gosti susret završili sa 10 igrača. Isključenje je u 84. minuti zaradio Teixeira.