Ajax spašavao bod na Areni

Holandska Eredivisie

Teme:

Četverostruki prvak Evrope, amsterdamski Ajax, gotovo pa da je izgubio utrku za naslov prvaka Holandije nakon što je u 21. kolu remizirao sa Heraclesom.

Ekipa trenera Marca van Bastena na svojoj je Areni dočekala slabašni Heracles i uspjela izvući samo bod, odigravši 2:2 i to nakon što su gosti na poluvremenu vodili sa 2:0.

Domaći su izjednačili golovima Sulejmanija i Suareza u samo dvije minute (70. i 72.), a Luis Suarez postigao je još jedan gol u 90.minuti, ali ga je sudija poništio zbog ofsajda.

Rezultati
Vitesse – Heerenveen 1:0 (Hofs 84)
Willem II – Volendam 1:2 (Swinkels 5 - Van Zaanen 57, Schilder 85)
Ajax – Heracles 2:2 (Sulejmani 70, Suarez 72-11m - Van der Bergh 12, Schulmeister 31).

Poredak: 1. AZ Alkmaar 50 (-1), 2. Ajax 42, 3. Twente 41 (-1), 4. Heerenveen 38, 5. PSV 35 (-1)...