Rusiji samo bod

Akinfejev poklonio bod Južnoj Koreji

Edmir Škorić

Jednu od najgorih utakmica dosadašnjeg dijela Mundijala u Brazilu odigrali su večeras Rusija i Južna Koreja. Za razliku od onog očajničkog okršaja Irana i Nigerije (0:0), ovaj put smo makar vidjeli dva gola.

Loše i dosadno prvo poluvrijeme zaavršeno je bez golova. Rusi su bili nešto bolji, ali mogu se samo pohvaliti većim posjedom lopte, a ne i boljim prilikama jer njih nije ni bilo.

Tek u nastavku nešto dinamičnija igra, pa i pogoci. Berezutski je na početku drugog dijela zaprijetio - glavom je pucao pored južnokorejskog gola. 

Korejci su imali dobar napad u 57. minuti. Young-Kwon Kim je pucao iz slobodnjaka sa 20 metara, loptu uspijeva uz malo problema uhvatiti Akinfejev. Dvadesetak minuta prije kraja utakmice Južna Koreja je povela.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Lee je šutirao s 25 metara, Akinfejev ispustio čistu loptu za slavlje igrača u bijelim dresovima. Keržakov je u igru ušao u 71. minuti, a samo tri minute kasnije uspio je postići gol za 1:1. 

Do kraja utakmice poneki opasan napad, ali mreže se više nisu tresle. Prethodno su utakmicu 1. kola u grupi H odigrali Belgija i Alžir (2:1). 

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.