Alvarez novi selektor Kolumbije
Novi izbornik kolumbijske nogometne reprezentacije je Leonel Alvarez (46). Bivši reprezentativac ove južnoameričke selekcije naslijedit će Hernana Daria Gomeza koji je vodio Kolumbiju nešto više od godine dana, a ostavku je podnio u kolovozu ove godine nakon što je optužen za fizičko nasilje nad jednom ženom.
Alvarez je bio Gomezov pomoćnik, a prije toga je vodio Medellin. Tijekom igračke karijere odigrao je 101 utakmicu za reprezentaciju i postigao jedan gol.
Nastupio je i na dva svjetska prvenstva, 1990. u Italiji i četiri godine kasnije u SAD. Igrao je za najbolje kolumbijske klubove (Independiente Medellin, Cali i America Atletico Nacional), a neko vrijeme je bio i član španjolskog Valladolida, meksičkog Veracruza i američkih prvoligaša Dallasa i New England Revolutiona.
Kolumbija je posljednji put na Svjetskom prvenstvu nastupila 1998. u Francuskoj, dok je na
ovogodišnjem izdanju Copa Americe ispala u četvrtfinalu od Perua nakon produžetaka. Prije toga u skupini s Argentinom, Kostarikom i Bolivijom završili su prvi bez primljenog gola.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.