Alves odveo Brazil u finale

Kup konfederacije

Mnogi su mislili da domaćin Kupa Konfederacije neće imati nikakvih šansi protiv peterostrukih svjetskih prvaka, no Brazil je tek par minuta prije kraja efektivnim golom Daniela Alvesa izborio finale.

Ruku na srce, očekivali smo bolji fudbal večeras. Brazil nije pokazao onu igru koju smo imali priliku gledati protiv Egipta, SAD-a i Italije. Prvo poluvrijeme igrači Južne Afrike su bili rastrčani, iako je lopta bila više u posjedu "karioka".

Tek drugo poluvrijeme donosi nešto bolju igru jednih i drugih, mada su mreže mirovale sve do 87. minute, kada je Barcelonin Daniel Alves odlično izveo slobodnjak za 1:0.

Do kraja meča nije bilo promjena, a veliko radovanje Brazilaca bio je dovoljan pokazatelj kako su Južnoafrikanci bili ravnopravan protivnik.

U finalu se sastaju Brazil i Sjedinjene Američke Države.

Južna Afrika - Brazil 0:1