Amaterizam odbrane Barcelone, navijači u čudu gledaju šta se desilo Ter Stegenu i Arauju

Mallorca ponovo vodi

Endin Čaušević

Mallorca nakon prvog poluvremena vodi protiv Barcelone sa 2:1 u meču 7. kola španske La Lige.

Mallorca je odlično otvorila utakmici i već u osmoj minuti uspjela je da dođe do prednosti.

Nevjerovatnu grešku pravi Ter Stegen koji dodaje loptu u noge Sanchez, a on asistira za Muriqija koji pogađa za 1:0.

No, u finišu prvog dijela Barcelona se uspjela vratiti kada je Raphinha sjajno pogodio za 1:1. Gosti su mogli do potpunog preokreta, ali su Raphinha i Joao Felix promašili zicere.

I kada su se gosti najmanje nadali stigla je žestoka kazna u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

Muriqi sjajno glavom šalje loptu za Pratsa koji izlazi sam na totalno indisponiranog Ter Stegena i pogađa za 2:1 i erupciju oduševljenja na tribinama.

No, totalni amaterizam odbrane Barcelone "krunisao" je na kraju sudar Ter Stegena i Arauja koji su večeras čini se totalno van utakmice.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Gol Mallorce za 2:1 pogledajte OVDJE.

Xavi će morati reagovati na poluvremenu i neće biti iznenađenje ukoliko Araujo bude jedan od igrača koji će ostati u svlačionici.

Zaprati Barcelona, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: