Anderlecht razočarao u Mechelenu

Pro liga Belgije

Nogometaši Mechelena priredili su iznenađenje i pobijedili Anderlecht s 2:1 u pretposljednjem meču 22. kola Pro lige Belgije.

Anderlecht pokušava dostići veliki zaostatak za vodećim Standardom, pa je poraz u Mechelenu došao u najgore vrijeme...

Najar je najavio dobru utakmicu za goste golom u drugoj minuti, no do poluvremena, preko De Pettera, koji je postigao gol u 30. minuti, domaćin dolazi do izjednačenja.

Mechelenu je veliko slavlje donio Mokulu golom u 57. minuti. Bh. internacionalac Senad Karahmet nije ulazio u igru kod Mechelena, dok je Boubacar Diabang, bivši mladi reprezentativac i napadač Željezničara, igrao od 70. minute.