Nestvarna asistencija Andrije Živkovića, PAOK u 90. minuti uzeo trofej protiv Olympiacosa

PAOK-u Kup

Ekipa PAOK-a osvojila je trofej grčkog Kupa.

U večerašnjem finalu PAOK je sa 2:1 savladao prvaka ove zemlje Olympiacos u jednoj zaista dobroj utakmici.

Tim iz Soluna je do vodstva došao u 35. minuti. Dosuđen je penal kojeg u pogodak pretvara Vieirinha za prednost od 0:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon samo pet minuta igre u nastavku Olympiacos je izjednačio. Za 1:1 pogodio je M'Villa.

U 81. minuti meča kod PAOK-a u igru ulazi stameni češki napadač Michael Krmenčik i to je bio ključni detalj ovog meča.

Kremenčik je propustio dva zicera, ali u 90. minuti jednostavno nije mogao da promaši. Andrija Živković ga spektakularno proigrava petom, a Čeh zabija za pobjedu PAOK-a od 2:1 i osvjanje trofeja Kupa.

Ekipi iz Soluna je ovo osmi trofej Kupa u historiji, a zaustavili su Olympiacos u osvajanju duple krune.