Partija iz snova za Di Mariju i jedan od najljepših golova u karijeri

Di Maria rekao zbogom

Argentina je sinoć pobijedila Venecuelu s 3:0 u meču južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Bio je to pretposljednji meč kvalifikacija za Gaučose, koji su već ranije osigurali svoj nastup na Mundijalu u Kataru, ali svejedno su očitali lekciju nemoćnim gostima i došli do nove pobjede.

Nico Gonzalez je u 34. minuti postigao jedini gol za domaćina u prvom dijelu, a u nastavku u razmaku od tri minute Argentinci zabijaju još dva gola.

Rezervista Angel di Maria u 79. minuti, devet minuta po ulasku u igru, postiže jedan od najljepših golova u karijeri, da bi u 82. minuti magično asistirao Lionelu Messiju za konačnih 3:0.

Argentina je druga sa 38 bodova i tu će ostati bez obzira na ishode mečeva u zadnjem kolu koje se igra za četiri dana. Venezuela je na dnu sa 10 bodova.