Anzhi minimalno protiv AZ-a

Evropska liga

Utakmicama Anzhi - AZ Alkmaar i Neftchi - APOEL otvoren je današnji program play-offa Evropske lige.

Anzhi je sa minimalnih 1:0 savladao holandski AZ Alkmaar u jednoj jako zanimljivoj utakmici. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez golova na samom otvaranju  drugog domaći tim stiže do vodstva. Sjajno ubacivanje sa desne strane iskoristio je Lacina Traore za 1:0.

I u nastavku je bilo nekoliko dobrih pokušaja, no strijelci nisu  bili raspoloženi te je ostalo 1:0.

Anzhi 1-0 AZ Alkmaar by simaotvgolo12

U drugom susretu u stom terminu azerbejdžanski Neftchi i kiparski APOEL odigrali su bez pobjednika 1:1. Shukurov je sa penala u 82. minuti donio prednost domaćinu, da bi samo minut kasnije Benachour poravnao za konačnih 1:1.