Arda Guler bi zbog jednog poteza mogao požaliti, bijesni Mbappe mu je sve rekao u lice

Očito je zabrljao

Arda Guler bi zbog jednog poteza mogao požaliti, bijesni Mbappe mu je sve rekao u lice

Edmir Škorić

Real Madrid je večeras na gostovanju kod Villarreala došao do pobjede (2:1) i barem na nekoliko sati zasjeo na vrh tabele, iako Barcelona ima priliku da se vrati ondje već sutra.

Borba u La Ligi za titulu bi mogla da bude izuzetno neizvjesna do samo kraja i svaka utakmica je sada kao finalna.

Iako iscrpljen od nedavnog susreta s Atleticom na Wanda Metropolitanu u revanšu osmine finala Lige prvaka, Real je došao do velike pobjede na nimalo laganom gostovanju kod Villarreala.

Kraljeve je spasio Kylian Mbappe, koji je sa dva gola režirao preokret i donio velika tri boda. To su za Francuza bili 19. i 20. pogodak, pa je sada na samo jedan gol iza Barcinog Roberta Lewandowskog.

Osim titula s Realom, Mbappe juri i individualne rekorde. Ne krije da želi biti najbolji strijelac lige, a lako je mogao da dođe i do hat-tricka u duelu s Villarrealom, no to mu je uskratio Arda Guler.

Oglasi

Talentovani Turčin je u 83. zamijenio Federica Valverdea, a pred kraj meča našao se u dobroj situaciji. Iako je imao slobodnog Mbappea, odlučio se sam završiti akciju i pucao je preko gola.

Ovaj potez bi Ardu mogao skupo koštati. Carlo Ancelotti inzistira na hemiji u timu, na tome da se sve predodredi uspjehu kluba, ali je Arda bio gladan vlastite slave.

Njemu je Mbappe prišao i u lice sve rekao: "Nemoj me za*ebavati, mogao sam lako postići gol i sve završiti, a ti si odlučio da to upropastiš", prenose madridski portali navodne riječi Francuza, koji nije zadovoljan takvim potezom mlađeg saigrača.

I tokom TV prijenosa moglo se vidjeti koliko je Mbappe bijesan, ali treba razumjeti i Ardu, osim što nije dovoljno zreo (tek mu je 20 godina op.a), jasno je kako žudi za nekim golom koji bi mu podigao samopouzdanje i koji bi mu donio veći broj minuta na terenu.

Kao veliki talent je doveden iz Fenerbahcea, ali Ancelotti mu dozira minute i ne želi ga gurati u vatru, iako je on silno motivisan da "pokida".

Oglasi

Turski reprezentativac ima namjeru da ode iz kluba kako bi više igrao, a to bi se moglo dogoditi na ljeto. Njemački Eintracht Frankfurt pomno ga prati, ali Real ga je spreman pustiti jedino na posudbu.

I italijanski velikani Inter i Milan također prate razvoj situacije oko Gulera, dok ga je ranije ciljao Betis. On se međutim želi izboriti u narednom periodu za što veći broj minuta na terenu i da ponekim magičnim potezom natjera Ancelottija da mu konačno da pravu priliku.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Ove je sezone u La Ligi upisao 18 nastupa te ima gol i tri asistencije, dok je u Ligi prvaka odigrao sedam mečeva, ali bez nekog konkretnog učinka.

Nije trenutno na niovu svojih iskusnijih saigrača, ali sigurno je da njegovo vrijeme polako dolazi.

Zaprati Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Real Madrid Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi