Dileme više nema: Bivši FIFA-in sudija prokomentarisao penal za Argentinu

Diskutabilno prema mišljenju mnogih

Eldar Ganibegović

U toku su produžeci finalne utakmice Svjetskog prvenstva u Kataru. Argentina vodi s 3:2 i blizu je trećeg naslova prvaka svijeta.

Prvo poluvrijeme pripalo je Argentini koja je u tom periodu postigla dva gola, dok su Franuzi u drugom stigli do izjednačenja preko Mbappea.

Gaučosi su u 23. minuti povelo preko Lionela Messija koji je pogodio s 11 metara, a taj penal izazvao je dosta komentara.

Naime, Di Maria je pao nakon duela s Dembeleom, a Szymon Marciniak je odmah pokazao na bijelu tačku.

Prema mnogima ta odluka bila je diskutabilna zbog intenziteta kontakta, no sada se oglasio i stručnjak iz tog polja.

Bivši međunarodni sudija Alfonso Perez Burul dao je svoj komentar za Radio Marca.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

"Ovakve stvari se često dešavaju. Dembele je srušio Di Mariju i vidio ga Marciniak koji je bio vrlo dobro postavljen i to je to", rekao je Burrull, bivši FIFA-in sudija.

Do kraja je ostalo još desetak minuta i Argentina je pred osvajanjem titule prvaka svijeta.