Armenija iznenadila Slovake

Kvalifiakcije za EP, Grupa A, Armenija - Slovačka 3:1

Danas se igraju kvalififikacije za Europsko prvenstvo 2012. godine, a prvi su snage odmjerile reprezentacije Armenije i Slovačke u okviru trećeg kola grupe A. Domaćini su slavili rezultatom 3:1, a golove su postgli Movsisyan, Ghazaryan i Mkhitaryan, dok je jedini pogodak za goste postigao Weiss.

Armenija je dominirala tokom cijelog susreta i stvorili su dosta  više prilika od reprezentacije koju sa klupe predvodi Vladimír Weiss, a prvi put mrežu Šlovačke su pogodili u 23. minuti preko napadača Randersa, Yura Movsisyana. Do kraja prvog poluvremena gosti su se uspjeli vratiti golom sina selektora Slovačke i njegovog imenjaka, Vladimira Weissa u 37. minuti.

Odmah početkom drugog poluvremena u 50. minuti Armenici vraćaju vodstvo, a gol je postigao Gevorg Ghazaryan. Konačan rezultat ove utakmice postavio je mladi veznjak Shakhtara iz Donecka, Henrikh Mkhitaryan minutu prije kraja susreta.

ARMENIJA: Roman Berezovsky, Karlen Mkrtchyan, Sargis Hovsepyan, Robert Arzumanyan (od 79. minute Ararat Arakelyan), Marcos Pizzelli (od 72. minute Artur Edigaryan), Gevorg Ghazaryan, Yura Movsisyan, Hrayr Mkoyan, Levon Pachajyan (od 46. minute Edgar Manucharyan), Artak Edigaryan, Henrik Mkhitaryan.

SLOVAČKA: Ján Mucha, Peter Pekarík, Martin Škrtel, Radoslav Zabavník (od 81. minute Filip Šebo), Miroslav Karhan, Vladimír Weiss, Stanislav Šesták, Miroslav Stoch (od 57. minute Filip Hološko), Kamil Kopúnek (od 57. minute Tomáš Hubočan), Kornel Saláta, Marek Hamšík.

ŽUTI KARTONI: Karlen Mkrtchyan (Armenija), Martin Škrtel, Kamil Kopúnek, Martin Škrtel (Slovačka)