Arsenal poražen, Chelsea ubjedljiv
Van Persie je iskučen na meču sa Stokeom

Engleska Premier liga

Odigrano je sedam susreta 11. kola engleske Premier lige, a najviše je odjekunuo poraz Arsenala kod Stoke Citya...

Stoke City je pobjedom na svom Britannia stadionu nanio još jedan poraz Arsenalu. Domaći su došli u vodstvo već u 11. minuti a pogodio je Ricardo Fuller. Na naredni gol se čekalo do 73. minute kada je na 2:0 povisio je Seyi Olofinjana.

Sve nade Arsenala pale su u vodu kad je Van Persie četiri minute kasnije isključen zbog guranja Thomasa Sorensena, a u završnici utakmice počasni gol za goste postigao je Gael Clichy.

Chelsea je sve svoje probleme riješio već u prvih 45 minuta, u kojima je s čak tri gola pregazio Sunderland i uništio svaku nadu igračima trenera Roya Keanea.
Domaće je u vodstvo doveo Alex u 27. minutu, a samo tri minute kasnije bilo je 2:0 nakon što je Nicolas Anelka pogodio za 2:0. Golijadu je nastavio francuski napadač svojim drugim pogotkom u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Ni početak drugog dijela nije ponudio bolje vijesti za goste. Dva brzopotezna pogotka Franka Lamparda i Anelke u 51. i 53. minuti nagovijestili su pravu katastrofu Sunderlanda, ali do kraja je ostalo 5:0.

Rezultati: Everton – Fulham 1:0, Chelsea - Sunderland    5:0, Manchester U. – Hull    4:3, Middlesbrough - West Ham    1:1, Portsmouth – Wigan 1:2, Stoke – Arsenal 2:1, West Bromwich – Blackburn 2:2.

Zaprati Arsenal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: