UEFA izbacuje Arsenal, prvi čovjek kluba tužio igrače: "Svjedočili smo u Nyonu"
Zgrada UEFA u Nyonu (Foto - Manuel Blondeau / AOP.Press)

Veliki problem

UEFA izbacuje Arsenal, prvi čovjek kluba tužio igrače: "Svjedočili smo u Nyonu"

Midhat Šljivak

Evropska fudbalska federacija (UEFA) otvorila je istragu protiv crnogorskog Arsenala iz Tivta zbog sumnje o namještanju utakmice Konferencijske lige protiv armenskog Alaškerta.

Arsenal iz Tivata mogao bi biti drakonski kažnjen od strane Evropske fudbalske federacije (UEFA). Razlog je utakmica Konferencijske lige protiv Alaškerta koju je crnogorski tim 2023. godine izgubio sa 6:1.

UEFA je dobila podatke koji izazivaju ogromnu sumnju u namještanje. U toku prvog poluvremena kladionice su primile više od 250.000 eura na igru 2+ golova u prvih 45 minuta, iako je rezultat bio 0:0 do 35. minute.

U tim trenucima je bila kvota 30 na ovu igru, ogromne su uplate izazvale sumnju, te su brojne kladionice blokirale uplate u igrama uživo.

Potom su u nastavku krenule sumnjive uplate na 5+ i 7+ golova. Utakmica je na kraju završena sa 6:1 za armenski tim uz dva sumnjiva gola u nadoknadi.

Predsjednik Arsenala Dejan Kandić potvrdio je za crnogorske medije da je njegov klub pod istragom.

Oglasi

"Pojedini igrači i ja smo bili u Nyonu i dali smo izjave. Proces je pokrenut nakon moje krivične prijave protiv NN lica", rekao je Kandić i dodaje:

"UEFA vodi proces protiv nekoliko igrača. Klub se nije bavio nečasnim radnjama i nema procesa protiv članova rukovodstva. UEFA nije donijela odluku, a ne smijem više govoriti zbog pravila UEFA."

"Pokretač cijelog procesa je naš klub", poručio je on.

Na ovaj način Kandić želi zaštiti svoj klub, te traži da za sve izričito odgovaraju igrači koji su ukaljali ugled ove ekipe.

Arsenal bi se bez obzira na sve mogao suočiti s drakonskom novčanom kaznom, ali i s izbacivanjem iz evropskih takmičenja.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

Odluka će vjerovatno doći do početka nove evropske sezone i ostaje nam da čekamo šta će se desiti u ovom slučaju.

Arsenal je trenutno na petoj poziciji crnogorskog prvenstva i još imaju šansu da izbore plasman u Evropu.

Oglasi