Spektakl u Birminghamu: Arsenal sa "zvukom sirene" do velikog trijumfa

Sjajan meč i šest golova

Haris Zilić

Spektakularan duel vidjeli smo u 24. kolu engleskog Premiershipa. Aston Villa je ugostila Arsenal, a gledaoci su na Villa parku na kraju vidjeli šest golova.

Počelo je loše za Arsenal.

Igrala se peta minuta, Casha je poslao odličnu loptu za Watkinsa koji se oslobodio svojih čuvara i preciznim udarcem pogodio za vodstvo Aston Ville od 1:0.

Topnici se brzo oporavljaju od početnog šoka. Igrala se 16. minuta, Saka pogađa za 1:1.

Gol Arsenala nije puno poremetio domaće koji su igrali svoju igru i izgledali su sjajno na terenu.

U 31. minuti na scenu stupa Coutinho koji pogađa za 2:1 i novo vodstvo tima iz Birminghama, a to je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku ofanzivna igra s obje strane, bilo je dosta prilika.

Vidjela se želja oba tima da dou do tri boda danas.

U 61. minuti Arsenal se ponovo vraća u život. Mrežu Ville za 2:2 zatresao je Zinchenko, asistent je bio Odegaard.

Norveški fudbaler u 78. minuti propušta veliku priliku za goste, ostalo je 2:2 na semaforu, ali neće puno žaliti.

Do kraja meča Arsenal ipak stiže do velikog trijumfa. Igrala se treća minuta sudijske nadoknade kada Martinez postiže autogol 2:3, a konačnih 2:4 za vrijedan trijumf Topnika kojim su prekinuli seriju od tri meča bez pobjede u prvenstvu postavlja Martinelli golom u osmoj minuti sudijske nadoknade.

Zaprati Arsenal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: