Aston Villa osigurala Ligu prvaka, Liverpool još na čekanju
EPA

Premiership, 37. kolo

Aston Villa osigurala Ligu prvaka, Liverpool još na čekanju

Haris Zilić

U susretu punom uzbuđenja i preokreta, Aston Villa je na domaćem terenu savladala Liverpool rezultatom 4:2 u prvoj utakmici 37. kola Premiershipa.

Liverpool je bolje otvorio meč i već u 27. minuti zatresao mrežu preko Codyja Gakpa, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Gosti su nastavili pritiskati, a najbolju priliku u prvom dijelu imao je Dominik Szoboszlai čiji je udarac sjajno zaustavio Emiliano Martinez.

Kazna za promašaje stigla je u 42. minuti kada je Morgan Rogers nakon odlične asistencije preciznim udarcem pogodio za vodstvo Aston Ville od 1:0.

Na startu drugog poluvremena Liverpool je brzo uzvratio. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Virgil van Dijk je u 52. minuti glavom pogodio za 1:1 i vratio neizvjesnost u susret.

Ipak, domaći tim nije posustao. Morgan Rogers je ponovo bio u ulozi asistenta u 57. minuti kada je pronašao Ollieja Watkinsa, a napadač Ville preciznim udarcem donosi novo vodstvo svom timu.

Oglasi

Villa je nastavila napadati, a Emiliano Buendia je u 71. minuti pogodio prečku nakon sjajnog solo prodora.

Samo dvije minute kasnije uslijedio je odlučujući trenutak utakmice. Nakon što je golman Liverpoola odbranio pokušaj Pau Torresa, lopta se odbila do Watkinsa koji je bez problema pogodio za 3:1.

Sudac Chris Kavanagh naknadno je konsultovao VAR zbog moguće ofsajd situacije, ali je nakon pregleda snimka pogodak priznat.

Do kraja susreta vidjeli smo majstoriju McGinna u 88. minuti za 4:1, a Van Dijk u drugoj minuti sudijske nadoknade pogađa za 4:2, što je bio i konačan rezultat meča.

Aston Villa je kolo prije kraja osigurala plasman u Ligu prvaka, a Redsi su još na čekanju. Ako ovo kolo Borunemouth i Brighton izgube onda je i Liverpool osigurao Ligu prvaka kolo prije kraja, ako ne, onda će Redsima u posljednjem kolu na Anfieldu vjerovatno bod protiv Brentforda biti dovoljan za Ligu prvaka.

Potražite više informacija na temu Premier league:

Premiership, 37. kolo:

Aston Villa - Liverpool 4:2

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najnovije vijesti

Najčitanije iz kategorije