Atletico Madrid savladao Valenciju, novi gol nevjerovatnog Suareza

Domaći slavili sa 3:1

E. Čaušević

Atletico Madrid večeras je na svom terenu pobijedio Valenciju sa 3:1 u meču 20. kola španske La Lige.

Gosti s Mestalle dobro su otvorili utakmicu i u 11. minuti uspjeli da dođu do prednosti kada je spektakularan pogodak postigao Uroš Račić.

Međutim, Atletico je u nastavku stigao do preokreta. Domaći su samo desetak minuta kasnije poravnali na 1:1 golom Joaa Felixa.

Na drugi gol čekali smo do 54. minute, a onda je na scenu stupio nevjerovatni Luis Suarez. Urugvajac je sjajno pogodio za 2:1 i to je za njega bio već 12. pogodak u sezoni.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Konačan rezultat postavio je Correa u 72. minuti kada je pogodio za 3:1 nakon asistencije Llorentea.

Atletico je ostao prvoplasiran sa 47 bodova, dok je Valencia na 14. poziciji sa 20 bodova.