Sreća je odavno okrenula leđa Schalkeu
Foto - Screenshot

Ispustili pobjedu u nadoknadi

Ekipa Schalkea bila je jako blizu prve pobjede u sezoni, ali su u nadoknadi meča primili gol protiv Augsburga i meč je završen rezultatom 2:2.

Klub iz Gelsenkirchena nalazi se u ozbiljnim problemima. To se odražava na terenu, a danas su u nadoknadi primili gol zbog kojeg su ostali bez pobjede.

Augsburg je u 32. minuti došao do vodstva. Serdar pogađa vlastitu mrežu za prednost domaćeg tima od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku Schalke stiže do preokreta. Raman u 52. minuti pogađa za 1:1, a samo minut kasnije Neiderlechner dobija crveni karton kod domaćeg tima.

Prednost igrača više Schalke koristi u 62. minuti. Zabio je Boujellab za 1:2, ali gosti nisu znali da dovrše rivala.

Kazna stiže u nadoknadi meča. Richter u trećoj minuti pogađa za 2:2 i Schalke je ostao bez pobjede.