AZ slavio, pogodio i nesuđeni  bh. reprezentativac

Eredivizija

AZ slavio, pogodio i nesuđeni bh. reprezentativac

AZ Alkmaar je u posljednjem susretu 29. kola holandske Eredivizije, rezultatom 2:1, savladao Zwolle.

Domaći nogometaši iskoristili su ulogu favorita i savladlai pred svojim navijačima nimalo laganog protivnika, ekipu Zwollea.

AZ je poveo pogotkom Berhuisa već u sedmoj minuti, da bi nesuđeni bh. reprezentativac Nemanja Gudelj u 14. minuti povisio na 2:0.

Saymak u završnici prvog dijela vraća neizvjesnost pogodivši za 2:1, a u 54. minuti Johansson je promašio penal za domaće, no rezultat se ionako više nije mijenjao.

AZ je sada sedmoplasirani sa 43 bodova, dok je Zwolle ostao osmoplasirani sa 37 bodova.