Azoty-Pulawy poražen, Prce i Savić nisu igrali

Poljska Ekstraklasa

Rukometaši Azoty-Pulawyja poraženi su na svom parketu od Stal Mieleca u susretu 12. kola rezultatom 35:33.

Azoty-Pulaw je nakon jedne serije dobrih rezultata opet poražen. Stal Mielec je slavio iako su domaći imali 21:20 vodstvo na poluvremenu.

U nastavku se neprepoznatljiva igra domaćih, gosti su napravili razliku i došli do sedme pobjede u sezoni, dok je Azotyju ovo bio šesti poraz i sa devet bodova su na osmom mjestu.

Zbog povreda nisu igrali bh. repezentativci Nikola Prce i Kosta Savić, pa je i to jedan od razloga što je Azoty danas poražen.

Goste je sa 10 golova predvodio Wilkm dok je u domaćem timu Tarabochia postigao 11 golova, a Krajewski 7.