Bagarić donio vrijedna tri boda NK Široki

Premijer liga BiH, 23. kolo

Široki je na Pecari u 23. kolu Premijer lige BiH ugostio ekipu Tuzla Cityja i upisao je pobjedu rezultatom 1:0.

Široki je ofanzivno krenuo u utakmicu. Imali su posjed lopte, a u 12. minuti Franjić je u šansi, a Nurković brani.

Kontrolisao je domaći tim potpuno meč. Stvorili su nekoliko šansi, a u 33. minuti su konačno pogodili. Ćorluka je dobro ubacio, a Bagarić pogađa za 1:0.

Bagarić je imao još dvije dobre šanse do kraja prvog dijela. U 37. minuti prebacuje Nurkovića, lopta odlazi pored gola, da bi u samoj završnici golman gostiju skinuo zicer i spasio je svoj tim.

Na odmor se otišlo vodstvom Širokog od 1:0, a i u nastavku meča domaći su dominirali. Redale su se šanse pred golom Nurkovića i pravo je čudo kako se mreža Tuzle nije zatresla.

Ostalo je 1:0 za Široki koji je došao do vrijedne pobjede u borbi za Evropu.

Široki - Tuzla City 1:0 (Bagarić 33')

Široki: Bilobrk, Kvesić, Barišić, Franjić, Babić, Eliomar, Ćorluka, Kovačić, Bagarić, Marković, Enin.

Tuzla City: Nurković, Crnkić, Stojčev, Šarčević, Karjašević, Kojić, Čomor, Stjepanović, Brekalo, Ubiparip, Zlatković.

Zaprati NK Široki Brijeg, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: