Bakina Tirana pobjedila Milan
Baka neočekivano na vrhu

U prijeteljskom susretu

M. Maksimović

U prijateljskom humanitarnom susretu na ispunjenom Qemal Stafa stadionu ekipa KF Tirane koju vodi Blaž Slišković je savladala Milan 2:1. Utakmicu je organizovala jedna albanska naftna kompanija, a prihod sa ove utakmice je otišao za izgradnju biblioteka širom Albanije.

Ekipa Tirane je svoju dobru formu u prvenstvu potvrdila i u ovom za ovaj klub velikom susretu. Tirana je povela golom Xhafe u 29. minuti nakon sjajne akcije , a na 2:0 je povećao Musaka efektnim golom u 72. Konačnih 2:1 postavio je Ronaldinho u sudijskoj nadoknadi.

Domaća ekipa Tirane je krenula u sljedećem sastavu Nallbani; Abrahm, Krira, Osmani, Memli, Mukalj, Devolli, Lilaj, Pezo, Musaka, Xheni, a priliku su sa klupe dobili  Rapi i Sefa. Što se tiče Milana od prve minute su krenuli Abbiati, Pasini, Maldini, Favalli, Antonini, Cardacio, Emerson, Ambrosini; Seedorf; Inzaghi i Ronaldinho dok su u nastavku zaigrali Meregalli, Nesta, Shevchenko, Dida,  Viudez,
Gianola, Angelilli, Colombo i Scapuzzi.

Ovom pobjedom ekipa Tirane je nastavlja sa dobrim igrama u ovoj sezoni.Sastav Blaža Sliškovića trenutačno drži prvo mjesto na tabeli '' Super lige'' sa 14 bodova, dok na drugom mjestu Vllaznia Shkodër ima tri boda manje. U šest kola Tirana je ostvarila četiri pobjede uz dva remija.