Cijeli stadion u nevjerici - Danas je postignut jedan od najljepših golova u historiji FA Kupa

Kakva magija igrača Leedsa

Esmer Oštraković

Danas su odigrane utakmice FA Kupa, a ekipa Leedsa je ostvarila ubjedljivu pobjedu na gostovanju kod Peterborougha. Konačan rezultat bio je 3:0 za gostujuću ekipu.

Prvih pola sata ponudilo je nekoliko prilika na obje strane, naravno dosta više pred domaćim golom, ali pogodaka nije bilo.

Prvi gol viđen je u 34. minuti kada je Ampadu postigao gol nakon asistencije Bamforda i sa vodstvom gostiju od 1:0 otišlo se na odmor.

Najljepši detalj viđen je u 47. minuti utakmice kada je Bamford postigao golčinu nakon asistencije Ampadua.

Primio je loptu na prsa na nekih dvadesetak metara, a onda opalio i postigao zaista prelijep pogodak.

Kolege iz Engleske su išli toliko daleko da su za ovaj gol rekle da je jedan od najljepših ikada postignutih u FA Kupu.

Konačan rezultat postavljen je u 90. minuti, a strijelac je ponovo bio Ampadu.

Leeds je tako ostvario sigurnu pobjedu i nastavit će takmičenje u FA Kupu.

Ovu ekipu sada očekuje gostovanje kod Cardiffa u okviru Championsipa, a nakon toga na svom terenu dočekuju Preston.

Leeds se trenutno nalazi na četvrtom mjestu na tabeli sa 48 osvojenih bodova, a to je sedam manje od druge pozicije koje vodi direktno u Premiership.