Barca rutinski protiv Obradoira, Renfroe ubacio devet poena

ACB liga, 16. kolo

Ekipa Barcelone ubjedljivo je savladala sastav Obradoira u Palau Blaugrani (100:76), u utakmici 16. kola ACB lige.

Katalonci su u uvodnoj dionici ubacili 30 poena i tako jasno stavili do znanja gostima šta ih čeka u nastavku meča.

Na kratku pauzu Barca je otišla sa +8, da bi nakon 20 minuta igre ekipa Georgiosa Bartzokasa imala prednost od 15 poena (55:40).

Domaćin je zadržao visok nivo igre u drugom poluvremenu, pa je tako upisao 12 pobjedu u sezoni te preuzeo lidersku poziciju na tabeli.

Juan Carlos Navarro sa 18 postignutih poena bio je najefikasniji u pobjedničkom timu.

Bh. reprezentativac Alex Renfroe na terenu je proveo 22 minuta, a za to vrijeme zabilježio je je devet poena (4-6 iz igre, 1-1 slobodna bacanja), četiri asistencije i tri skoka.

U gostujućem sastavu istakao se Shayne Whittington sa 20 koševa i pet uhvaćenih lopti.