Novi kiks Barcelone: Eibar odnio bod!
Foto - EPA

Remi na Camp Nou

Barcelona je u susretu 16. kola La Lige ugostila Eibar, a meč je na kraju završen bez pobjednika (1:1).

Katalonci su u ovaj meč ušli bez Lionela Messija koji je dobio produženi odmor, ali i bez njega je od prve minute domaći tim krenuo ofanzivno.

Veliku šansu su imali u osmoj minuti. Dosuđen je penal, ali Martin Braithwaite promašuje kompletan gol i propada velika šansa.

Nije ni Eibar bio bezopasan. I oni su stvorili dosta opasnih akcija pred golom Barce, no napadači nisu bili raspoloženi u prvom poluvremenu i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Ronald Koeman je na početku drugog dijela odlučio da promijeni formaciju, uveo je Dembelea umjesto Desta i Barca je krenula odmah žestoko.

Ponovo domaći tim promašuje nekoliko dobrih šansi, a kazna stiže u 57. minuti. Ronald Araujo pravi veliku grešku, Kike mu krade loptu i zabija za 0:1.

Slavlje gostiju trajalo je samo deset minuta. Barca je uspjela zabiti za 1:1, a pogodio Dembele nakon sjajne akcije.

Nastavila je Barca sa napadima. Eibar se branio i na kraju odbranio, te je odnio bod sa Camp Noua.

Miralem Pjanić je odigrao 66 minuta.

Potražite više informacija na temu La Liga:

La Liga, 16. kolo:

Barcelona -Eibar 1:1

Zaprati Barcelona, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Barcelona Moje Teme

Derdiyok
Burazeru fulio si ti naslov. Ovo je kiks Eibara, Barca igra konstantno ovako, tako da nije iznenađenje. :)
16 2
YouTalkinToMe
Eto koliko je messi problem i kočnica ekipi, kako mnogi strucnjaci kažu nakon svake utakmice barcelone.