
Napustit će katalonski klub
U januaru će se slaviti u Barceloni, shvatio je šta ga čeka i konačno odlučio da ide!
Zimski prelazni rok koji počinje za manje od tri mjeseca mogao bi biti itekako zanimljiv jer je već u najavi nekoliko zvučnih transfera. Barcelona će prema svemu sudeći ponovo pokušati da se riješi prvotimaca na koje Hansi Flick ne računa i zna se ko je prvi na toj listi.
Od Barcelone se tek očekuje da se vrati na veliku scenu kada je u pitanju dovođenje zvučnih pojačanja jer Katalonci još uvijek nisu riješili problem s finansijskim fair playjom koji ih muči već godinama.
Zbog toga u Barceloni prvo moraju prodati neko zvučno ime kako bi napravili prostor za dovođenje novih pojačanja.
Ne očekuje se da će Katalonci u januaru biti mnogo aktivni kada su pojačanja u pitanju, ali čini se da su spremni već da krenu s prodajom pojedinih igrača kako bi se spremili za naredni ljetni prelazni rok.
Već se dobro znaju imena na koje Hansi Flick ne računa previše u Barceloni, a jedno od njih posebno se ističe.
U pitanju je njemački golman Marc-Andre ter Stegen koji je desetak godina bio prvi čuvar mreže Barcelone, ali se to ovog ljeta promijenilo nakon što je imao sukob s Flickom i čelnicima kluba.
Oglasi
Zbog toga je Barca dovela Joana Garciju, a Ter Stegenu je poručeno da će biti tek treći golman sve dok ne odluči napustiti klub.
Nijemac je imao nesreću i što je morao na operaciju leđa zbog čega će biti van terena do kraja godine, a iako je najavio ostanak u Barceloni i borbu za povratak na gol čini se da je i sam shvatio da je to gubljenje vremena.
⚫⚪ All the details as Newcastle and Man Utd compete for Barcelona star Marc-Andre ter Stegen ⤵ #NUFC #MUFC https://t.co/SNQle9UbWq
— TEAMtalk (@TEAMtalk) October 11, 2025
U španskim medijima pojavila se informacija da će Ter Stegen u januaru napustiti Barcelonu i da je donio odluku da je vrijeme za novi izazov što raduje i čelnike katalonskog kluba.
Oni su odavno spremni da prodaju Ter Stegena i drago im je što je i on shvatio da je to očito najbolji ishod za obje strane.
Oglasi
Iako je njemački golman trenutno povrijeđen ne manjka interesa za njega, a Mundo Deportivo navodi da je gotovo izgledno da će iskusni golman karijeru nastaviti u Engleskoj.
Prvi koji je kontaktirao Ter Stegena je Newcastle, ali sada se u utrku za njegov potpis uključio i Manchester United.
United muku muči s golmanima i žele iskoristiti priliku da dovedu Ter Stegena zbog čega mu navodno nude ogroman novac i on je bliže odluci da ide na Old Trafford nego na St. James Park.
Konukurencija u Newcastleu je dosta veća na golmanskoj poziciji i Ter Stegen je svjestan da bi u Manchester Unitedu bez dileme odmah bio prvi golman što mu je cilj.
On želi da nađe klub u kojem će braniti kako bi bio u formi i za reprezentaciju Njemačke za Svjetsko prvenstvo koje se igra narednog ljeta.
Barcelona se neće previše obogatiti prodajom Ter Stegena i očekuje se da inkasira nešto više od šest miliona eura, ali će znatno osloboditi budžet za plate što im je trenutno dosta važnije.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.